| Parameter | Value |
|---|---|
| Varistor Voltage | 560 V |
| RoHS | Compliant |
| Voltage Rating (DC) | 460 V |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bag |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Capacitance | 360 pF |
| Clamping Voltage | 920 V |
| Peak Surge Current | 4.5 kA |
| Voltage Rating (AC) | 350 V |
Stock: 244
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12835
Ext.Price$0.12835
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12835 | $0.12835 |
| 10 | $0.11520 | $1.15200 |
| 50 | $0.10339 | $5.16950 |
| 100 | $0.08890 | $8.89000 |
| 500 | $0.07644 | $38.22000 |
| 1000 | $0.07270 | $72.70000 |
| 3000 | $0.06914 | $207.42000 |
| 5000 | $0.06576 | $328.80000 |
